heatwave.hu

[Filmek] [Otthoni hifi] [Programozás] [Szórakozás] [Autók] [Autóhifi] [Fotók] [Minden]

Oldaltérkép

Filmajánlók 52.

Filmek téma
10 kedvenc film (2011.01.)
Akciófilm ajánlók listája ábécérendben (2022.10.)
Animációs film ajánlók listája ábécérendben (2022.10.)
Cápás rendhagyó filmajánló (2012.11.)
Dráma ajánlók listája ábécérendben (2022.10.)
Fantasy ajánlók listája ábécérendben (2022.10.)
Filmajánlók listája ábécérendben (2022.10.)
Halloween Night Fest 2 rendhagyó moziajánló (2013.10.)
Horror ajánlók listája ábécérendben (2022.10.)
Jubileumi 1000. moziajánló: Csábító leckék (2024.03.)
Jubileumi 500. moziajánló: Utazók (2017.03.)
Krimi ajánlók listája ábécérendben (2022.10.)
Prince of Persia rendhagyó filmajánló (2011.01.)
Romantikus film ajánlók listája ábécérendben (2022.10.)
Schwarzenegger 80's rendhagyó filmajánló (2013.01.)
Sci-fi ajánlók listája ábécérendben (2022.10.)
Sorozatajánlók listája ábécérendben (2022.10.)
Underworld 1-4 elemzés (2017.01.)
Vámpíros-vérfarkasos rendhagyó filmajánló (2012.12.)
Vígjáték ajánlók listája ábécérendben (2022.10.)

Képzeletbeli barátok

animációs

Wolkens ajánlója
Ryan Reynoldsnak a városi legendák szerint vannak rossz filmjei is, de nekem még egyet sem sikerült látnom. Ezúttal sem.
Bea (Casey Fleming remekül hozza a lelki megpróbáltatásokat korai felnőtté válással kompenzálni próbáló kislányt) nehezen tette túl magát édesanyja korai halálán. És most újra rémisztő a helyzet: ezúttal apjára vár műtét. És ha ez nem lenne elég, váratlanul megpillantja Virágot, aki úgy néz ki, mint egy mesebeli tündér-bogár-baba, ráadásul a Bea nagymamája fölötti emeleten lakik Cal (Ryan Reynolds) társaságában. Ők KB-k, azaz Képzeletbeli Barátok, és persze rajtuk kívül még sok-sok ilyen lény létezik.
Hogy miért pont Bea látja őket, és hogy mi dolga a lánynak a KB-k világában, az szépen kiderül ebből a látványosan kivitelezett, érzelemgazdag, szívmelengető, kedves és aranyos filmből. A történet nyilván nem Agatha Christie bonyolultságú, cserébe a gyerekektől a felnőttekig mindenki élvezheti. Valószínűleg a nyár legcukibb mozija, ne hagyd ki!

Raf ajánlója
Furán működik a hálivúdi álomgyár: meglepően sokszor jönnek ki különböző stúdiók ugyanolyan (very hasonló) tematikájú filmekkel: elég csak a Deep Impact VS (sz)Armageddon vagy a Dante csúcsa s a Tűzhányó, vagy akár a Mars expedíció és a Vörös bolygó, esetleg az Egy bogár élete VS Hangyák, vagy romkom fronton a Csak szexre kellesz és a Barátság extrákkal filmek harcaira gondolni (nem azt mondom, hogy a lista végtelen, de SOKKAL több szereplős, mint gondolnád. Na meg ugye London is közelebb van, mint Gondolnád).
Ezért néztem nagyot az IF (HA vagy ha jobban tetszik KB) nézése során. Jó, oké, most nem két nagy stúdió dobott piacra két hasonló tematikájú filmet, hanem a Paramount (USA) és egy kisebb magyar cég, az ULab - Lefkovicsék gyászolnak és az IF. Soha nem hittem volna, hogy ilyen lehetséges! Aztán mégis! "Hut ab!" ahogy a japán második világháborús veterán mondaná.
Mert az IF is a gyászról és feldolgozásáról szól, pont ahogy a Lefkovicsék is, igaz az amerikai verzió nem csak a gyereket, hanem a képzeletet is bevonja a történetmesélésbe.
Mindenkinek kötelezően ajánlom (bár egy marék zsepit érdemes bekészíteni), és az offspringgel is nézesd meg.

Kapcsolódó ajánlók

Barátság extrákkal
Csak szexre kellesz


Archive

sci-fi

Wolkens ajánlója
George (Theo James) egy eldugott erdei laborban mesterséges intelligencia kifejlesztésén dolgozik, nem túl nagy sikerrel. Legalábbis ezt adja elő a menedzsment felé, pedig a háttérben egész jól halad - saját célja megvalósításával: egy olyan MI létrehozása, amibe balesetben elhunyt felesége (Stacy Martin) személyiségét át tudja tölteni.
A Magyaroszágon forgatott Archive technikailag szépen lett megvalósítva, a hangulat és a sztori is jó, leszámítva, hogy a befejezés elég durván oldalba rúgja a logikát. Más lezárással akár erősen ajánlott is lehetne, de egy megnézést így is megér.


Rajzás - a pusztítás napja

horror

Wolkens ajánlója
Lucy "Xena" Lawless ezúttal egy rovarszakértőt játszik, akinek az egész USA-t fenyegető mutáns sáskainvázóval kell felvennie a harcot.
Természetesen az összes klisét megkapjuk az őrült tudósoktól a saját hatalmukon kívül semmivel sem foglalkozó politikusokon keresztül a minden problémát harcászati eszközökkel megoldani kívánó katonaságig. Persze hősnőnk megtalálja az Egyedüli Üdvözítő Megoldást, de ha csak annyira képes a tudomány, mint a forgatókönyvírók, akkor elég egy felekkora rajzás, és végünk.
Bónusz: ugye megvan az effekt, amikor a filmben az új helyszínt valami számítógépes prüntyögés kíséretében írják ki, hogy ezzel is scifisebb legyen a hangulat? Na, a Rajzásban ezt átlagosan 45 másodpercenként játsszák el, a végére a néző garantáltan hülyét kap tőle.


Kivérző szerelem

dráma

Wolkens ajánlója
1989. Lou (Kristen Stewart) egy isten háta mögötti amerikai porfészek kisvárosban dolgozik a helyi konditeremben. Ide toppan be a testépítő Jackie (Katy O'Brian), úton Las Vegas és a bajnokság felé. A két csaj azonnal egymásra gerjed, aztán a forró szexből lassan érzelmek alakulnak ki... de az út göröngyös, a múlt kísérti mindkettőjüket. Lou apja (Ed Harris), a helyi lőtér tulajdonosa egy pszichopata, aki mindenkin átgázol a céljai érdekében, a lánya nem véletlenül nem beszél vele, de lassan kiderül az is, hogy Jackie sem ok nélkül menekül otthonról. És ahogy az lenni szokott, a helyzet egyre csak romlik, a rossztól egyenletesen haladva a katasztrofális felé.
Furcsa, nehezen nézhető és helyenként szürreálisba hajló film a Kivérző szerelem. Az sem világos, hogy krimit látunk, társadalmi drámát vagy szerelmesfilmet, és azt, hogy jó-e, legalább olyan nehéz eldönteni, mint hogy miről is szól egyáltalán. Arról, hogy a szerelem mindent legyőz? Arról, hogy nem lehetsz szabad, amíg nem számoltál le a múltaddal? Vagy csak egyszerűen a bántalmazó kapcsolatok borzalmairól?
Ennek megfelelően őszintén ajánlani sem tudom. Ha a leírtak felkeltették az érdeklődésedet, akkor tegyél egy próbát, mert a káoszossága ellenére egy pillanatig sem unalmas, de ha romantikus filmre vágysz, akkor ne hagyd, hogy a címben szereplő "szerelem" szó (eredetiben "Love Lies Bleeding") megtévesszen.


Átejtve

romantikus
vígjáték

Wolkens ajánlója
Kate (Anna Faris) fiatalon megözvegyült anyuka három lánygyerekkel, aki alkalmi munkákból próbálja a vízfelszín fölött tartani a családot. Az egyik takarításos meló közepén viszont jól kibabrál vele a millárdos playboy, Leonardo (Eugenio Derbez), így a helyzet elég reménytelenre fordul... de a sors közbeszól, és a szóban forgó pasi részegen, egy baleset következtében amnéziás lesz. Kate kapva kap a dolgon, és hazacipeli Leót, mint férjet - vagy inkább mint házi rabszolgát -, aki aztán mindenki nagy meglepetésére egyre jobban helytáll a szerepben.
A többi kitalálható. :-) Amire viszont nem számítottam, hogy a film mennyire aranyos, kedves és vicces. Tökéletes könnyű nyári romantikus komédia, ajánlott!


Elit alakulat a zombik ellen

horror

Wolkens ajánlója
Színtiszta ZS kategória, olyan robbanás meg vérfröccsenés effektekkel, aminél a kedvenc filmkészítő programommal két Youtube oktatóvideó után jobbat csinálok. De van benne iskolapélda a "hogyan NE csináljunk zöldvásznas felvételt?" támakörben is. A húzónév Michael Dudikoff, aki az Amerikai nindzsa-filmek sztárja volt - a nyolcvanas években.
A film még a netről letöltés áramszámláját sem éri meg.


A mackó harmadik évad

dráma

Raf ajánlója
Kármenék éttermes-sorozata már a harmadik évadhoz ért - a sztékek egyre magasabbak, sőt sose voltak ilyen magasak, hisz a fájndájningos éttermet nem elég megnyitni, üzemeltetni kell, sőt RENTÁBILISAN kell üzemeltetni.
A Bear (Mackó, mi? NEM.) sosem az igazán lassú dolgokról, jelenetekről szólt - és a harmadik évadban még jobban pörög, ehhez képest egy ganészóró egy szobor már; időnként követhetetlenbe hajló "mindenki beszél" van, de mégis minden percét élvezet nézni és hallgatni! Mindenki fullba tolja a mindent (színészileg - amihez a forgatókönyv nagyon jó alapot ad), csoda, hogy nem kapott(?) senki sztrókot a forgatás alatt.
Most először ért véget az évad egy "to be continued"-dal - tartok tőle, hogy megint egy évet kell rá várni.

Kapcsolódó ajánlók

A mackó első évad vs. második évad


Deadpool & Rozsomák

akció
fantasy
vígjáték

Wolkens ajánlója
"Mocskosszájú, gusztustalan, gagyi, abszurd és halálosan vicces." - írtam anno.
Mondjuk pont nem a Deadpool első részéről, hanem a Kígyók a fedélzeten-ről :-), de azért nagy arányban passzolna itt is, csak a "gagyi"-t kell kicserélni "látványos"-ra, az "abszurd"-ot meg "prosztó"-ra, és akkor nagyjából meg is van, hogy milyen lett a harmadik Deadpool film.
Mit is mondhatnék még? Ha eddig nem bírtad a Deadpool filmeket, ezzel próbát se tegyél. Ha viszont igen, akkor teli szájjal fogsz röhögni a nem kifejezetten intellektuális, cserébe annál szexorientáltabb poénokon, élvezettel nézni a már-már balett szinten megkoreografált, "utánunk a vérözön" típusú, hangsúlyozottan 18+ kategóriásra vágott, és hibátlanul kiválasztott zenékkel aláfestett akciórészeket, fel fog csillanni a szemed, mikor olyan, rég nem látott szuperhősök bukkannak fel a vásznon, mint Penge meg Elektra. Ahogy eddig is, a negyedik falat már a főcím alatt ledönti a film, és onnantól folyamatosak a kiszólogatások és beszólogatások mindenre és mindenkire. Ezúttal parádés, és egy pillanatig sem visszafogott magyar szinkronnal.
Mondanom sem kell, mind Ryan Reynolds, mind Hugh Jackman hibátlan a karaktereikben, de a többiekre sem lehet panasz, nekem különösen tetszett a főgonosz Cassandra Nova szerepében a(z eddig) nem túl ismert Emma Corrin alakítása.
A Deadpool maradt, ami eddig is volt: tökéletes bűnös élvezet.
És ha már beültél, ESZEDBE NE JUSSON felállni a feliratok legeslegvége előtt. ;-)

Raf ajánlója
Miközben haldoklik(?) az MCU (legalábbis mindenesetre biztosan igen mély gödörben van, valahogy végtelenbe tartó mennyiségű problémák miatt), Ryan Reynolds(?) sikeresen kibrusztolta, hogy legyen a nagypofájú zsoldosnak egy újabb filmje, s, hogy ne csak olyan kis vicces-kipofázós legyen, visszahozták Logan-t is, s végre nevén nevezik, nem lefarkasozzák, hanem Rozsomák, ahogy kell.
Maga a történet nem egy nagy vasziszdasz, biztos, hogy nem az alapok megírásával töltöttek el sok időt, kb. 4 mondatban össze lehetne foglalni (és ebben már van egy mondatnyi káromkodás is) - az energia és a szürkeállomány a cameokra (kámeákra) ment el, de olyan szinten, hogy arra nincsenek szavak. Ha a tréler alapján arra számítasz, hogy van benne X vendégszereplő, akkor szólok előre, hogy kb. X*3-hoz áll közelebb ez a szám, és a legtöbb nem is akárhogyan! Persze nem árt, ha ismersz pár (na jó, JÓPÁR) filmet -, de nem ám az MCU termését, hanem a régebbieket; és biztos, hogy azok nagy részét ismered/láttad (hint: amikor még nem egy kézben voltak a Marvel-karakterek). Természetesen sok igencsak jó poén van, kikacsintás, beszólás, kiszólás - a szinkron meg, hát zseniális! De biztosra megyek, és megnézem még feliratosan/eredetiben is.
Ja, és a filmzene is üt, de máshogyan, mint mondjuk a GotG-kben. De ez legyen meglepetés, mert a trélerek a töredékét sem lőtték el, szerencsére. Ja, és ha már trélerek: nem egy jelenet nem volt a filmben, ami az előzetesekben igen; továbbra is azt mondom, hogy ez egy jó irány. ;-)
Mindenkinek ajánlom, garantált röhögés, bél és vér.

Kapcsolódó ajánlók

Deadpool
Deadpool 2
A Galaxis őrzői
A Galaxis őrzői 2
A Galaxis őrzői 3
Kígyók a fedélzeten


Twisters - Végzetes vihar IMAX

akció

Wolkens ajánlója
a magyar alcím... bah. :-(
Na mindegy. Amikor először láttam a Twisters előzetesét, három dologra gondoltam elsőre:
1. Ez egy az egyben az 1996-os Twister - ami nagy kedvencem volt - koppintása.
2. A látványvilág semmit nem fejlődött a közel 30 év alatt.
3. Hát ez így nagyon gáz lesz.
Az újabb előzetesek aztán tompították a félelmeimet, és hát, gyerekek, a helyzet az, hogy...
... ez a film letépi a fejed.
A Twisters sokkal-sokkal-sokkal jobb lett, mint amire számítottam! Mint amire mind számítottunk, mert egyöntetűen tetszett a három fős, tehát reprezentatív :-) társaságban mindenkinek.
Az első perctől az utolsóig pörög. Iszonyatosan látványos (IMAX erősen ajánlott), izgalmas, annak ellenére, hogy a történet nagyrészt kitalálható. Baromi jó a soundtrack, ülnek a poénok, és a főszereplők, Kate (Daisy Edgar-Jones) meg Tyler (Glen Powell) között úgy szikrázik a levegő, mint egy félig leszakított nagyfeszültségű távvezeték közelében, tomboló viharban. Legalább olyan cuki párost adnak, mint Emily Blunt meg Ryan Gosling volt a Kaszkadőrben, és még - különösen Powell - nagyon szépen hozzák a karakterfejlődés ívét is.
És igen, nagyon sok ponton visszautal az eredetire. De nem lop, csak megidéz, még olyan részletekben is, mint a főszereplő csajok fehér ujjatlan pólója.
Nézed, és két órán keresztül kapaszkodsz a székedbe, pedig csak a mozivásznon van tornádó. :-)

Raf ajánlója
Muszáj előre kikötnöm, hogy ez a film NEM a Hasbro méltán népszerű party-játékának az adaptációja (Battleship, egyedül maradtál).
1996. Mozikba kerül a Twister című film Bill Paxton-nal és Helen Hunt-tal (nomen est omen) tornádókról és azok vadászairól. Utoljára úgy 40 éve láttam a filmet - de ami mindenkinek beugrik róla (ha látta, ha nem), a tehén.
2024. Mozikba kerül a Twisters (így, többes számban) című film Daisy-Edgar Jones-szal és Glenn Powell-lel tornádókról és azok vadászairól.
És nincsen a címen (vagyis a cím 78,5%-n) kívül igazából semmi kapocs a két film között - se nem folytatás, se nem remake, se nem előzmény. Hihetetlen, mire képes már manapság a tudomány, nem?!
Kate (nevével ellentétben egy fő/személy) tornádó-kutató, aki egyetemi társaival a tornádók megszelidítésének lehetőségével foglalkozik - sajnos az első gyakorlati kísérlet során a csapat megfogyatkozik és a kísérlet sem sikerül. Öt év múlva egy volt társ elhívja kutatni a forgószeleket, amire rábólint. Itt találkozik a nagymenő tornádókaubójjal, Tyler-rel (és csipetnyi csapatával), tornádókat üldöznek, embereknek segítenek, kutatnak, túlélnek (nem ebben a sorrendben).
Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nagy elvárásokkal ültem be a filmre (ráadásul IMAX előadásra), bár GP tud alakítani, ha kell - és a film minden elvárásomat felülteljesítette! Abszolúte szórakoztató, látványos pusztítás-orgia, ahol nem is annyira a pusztításon van a hangsúly, hanem a természet megzabolázhatatlan erején és ismeretlenségén - és egy másodpercre sem hajlik pusztítás-pornóba, tehát akik a Bayhem-re izgulnak vagy az Emmerich-féle nem is tudom mire, azok nem ebben a filmben fogják megtalálni a számításukat. A CGI is ott van (bár nem láttam még élőben tornádót, de nekem tökre élethűnek tűnt), egyedül a fináléban lóg ki pár pillanatra a truck tyre pár másodperc erejéig.
DEJ nem rossz, szegény Anthony Ramos pont ugyanazt a suta karaktert hozza, mint a legutolsó transzis-moziban (tudod, az állatos-Délibábos!), eddig úgy tűnik, másra nem is képes - és aztán ott van Glen Powell, az ember, aki egy jeleneten belül is egyik másodpercben a tenyérbemászó, ütnivaló férfi hímivarszervet hozza, hogy aztán a következőben meg komolyan elhiszed, hogy ő ott tényleg egy olyan ember, aki fél is a tornádóktól, de mégis odamegy, hogy hátha tud így embereken segíteni.
Mindenkinek ajánlom, nagyon jó szórakozás - és addig nézd meg amíg nem kell élőben tornádókat bámulni a Kárpát-medencében.

Kapcsolódó ajánlók

A kaszkadőr


Good luck Chuck

romantikus
vígjáték

Raf ajánlója
Charly-t, a 10 éves kissrácot egy belé szerelmes bakfis megátkozza: soha nem fogja megtalálni élete szerelmét, viszont mindenki másnak segíteni fog ebben. Felnőve Charles-ban egy idő után tudatosul, hogy tényleg mintha lenne valami ebben az átokban - ugyanis amikor már zsinórban a harmadik exe jelenti ki, hogy miután ők kopuláltak, TÉNYLEG megtalálták Életük Szerelmét, gyanús lesz neki. Pláne mikor összejön ő maga a (A) nővel, akivel le akarja élni az életét. Na de az átok. Az a fránya átok!
Semmilyen szinten nem mondható jó filmnek - s bár van benne egy maroknyi tényleg jó poén, a gusztustalan "viccek"-ből sokkal több van.
Megtekintésre csak azoknak ajánlom, akik szeretik az ürülékes poénokat és mozgóképen is megnéznék Jessica Albát fehérneműben.


Vigyél a Holdra

vígjáték

Raf ajánlója
Hát, ezt is megértük. A sok feldolgozás, képregény adaptáció, rosszabbnál-rosszabb remake-ek után (kapaszkodni kérem szépen!!!4!!!) egy konteóból csináltak filmet - mégpedig a holdraszállásos hoax-ról. Igen. Jól olvastad.
Viszont, meg kell hagyni, hogy hülye témaválasztás ide vagy oda, a film abszolúte élvezhető, vicces, könnyed és szórakoztató (és tutira van valóságmagja is valamennyi). ScarJo minden átalakulásánál viszi a pálmát, Don Jon óta nem láttam ilyen jót és jól alakítani - ez viszont azzal is járt, hogy teljesen ellopja Channing Tatumtól a reflektorfényt, hiába nagyon jó komikus, az ő karaktere messze nem tud annyit nyújtani. A mellékszereplők is nagyon jók (talán Woody H aki itt kb húzott egy Mark "lóvés megbízás" Strong-ot és inkább halovány, mint jó), a látványra sem lehet panasz, a film sem ül le egy pillanatra sem, s csavarok hiánya sem rontja el a műélvezetet.
Mindenkinek kötelezően ajánlom - és lehetőleg eredetiben, mert kétlem, hogy sikerült (sikerülhetett) az akcentus változtatásokat normálisan megoldani. Pozitív értelemben ez egy nagyon jó limonádé mozi, amit látni kell. Eredetiben.

Kapcsolódó ajánlók

Don Jon


Cápák a Szajnában

horror

Wolkens ajánlója
Mondhatnám, hogy nézhetetlenül rossz, vagy hogy Sharknado szint, de nem az. Legalábbis a háromnegyedéig nem.
Vannak benne hatásos társadalomkritikai részek, amik egyformán ekézik mindkét oldalt: ugyanúgy nem vezet sehova a környezet érzéketlen kizsákmányolása, ahogy a teljesen sötétzöld "mentsünk meg minden állatot, a cápák is aranyos és kedves lények" hozzáállás sem. És remekül érzékelteti, milyen tud lenni, amikor egy szűk helyen kitör a pánik. Szóval helyenként egészen rendes filmet látunk - kár, hogy közben az összes karakter totál klisé, és a végére az addig nagyjából konzisztens logika is semmivé foszlik.


Számos pasas

romantikus
vígjáték

Wolkens ajánlója
A 30 év körüli Ally (Anna Faris) kicsit túpörgette a "kivel fekszem le" témát, és végignézve a listát, elszörnyedve állapítja meg, hogy egészen 20-ig ment fel a számláló. A női magazinok tudományos megalapozottságú cikkeiből pedig azt sikerül kiolvasnia, hogy ez már a legerősebb felső korlát: amelyik nőnek ennél több pasi fordult meg az ágyában, azt már bizony nem veszi feleségül senki. Kézenfekvő a megoldás: a 20-as listáról kell férjet választani, és újramelegíteni a káposztát.
Persze ehhez elő kell keríteni az érintett pasikat gimitől napjainkig, és ekkora időtávon ez már nem egyszerű feladat. A megbízást a jóképű, nőcsábász szomszéd, Colin (Chris Evans) nyeri el...
Aki innen nem találja ki, mi lesz a történet vége, az inkább ne nézzen romantikus vígjátékokat. ;-)
Egynek jó, de az biztos, hogy egyik főszereplő sem ezt a filmet jelöli meg az önéletrajzában, mint a karrierje csúcspontját.


Bazi nagy görög lagzi 3

romantikus
vígjáték

Raf ajánlója
Az első BNGL egy friss fuvallat volt a romkomok világában - 22 évvel ezelőtt. Azóta sok víz lefolyt az Evratoszon, született egy folytatás (már azt sem kellett volna igazán, de az még oké volt), majd Nia Vardalos megcsinálta a harmadik részt, saját kezűleg - nem csak írta, rendezte is. Maradjunk annyiban, voltak már jobb ötletei is. Sajnos ez a film nem igazán vicces, sok szálon akar operálni, de egyikbe sem megy bele rendesen, inkább csak kibontatlanul vagy éppenséggel fél mondattal feloldva csak úgy vannak. Ráadásul a belecsempészett, feltűnő woke-ság is nagyon kirí, céltalan és semmi értelme - token black guy helyett token genderfluid arc van benne.
Pedig az alapötlet, hogy hazatérnek őseik földjére és ott szembesülnek vele, hogy szinte már senki sem lakik ott (értsd: saját bevallásuk szerint öten lakják a várost, mégis 30+ ember visz welcome ajándékot a vegának) és el/kihalnak a kistelepülések, teljesen jó téma (lehetett volna), de sajnos nem ebbe az irányba ment a film, inkább egy hagymázas, idealista hozzáállást vett fel, vegyítve egydimenziós papírmasé karakterekkel.
Nem ajánlom megtekintésre senkinek.


Családi affér

romantikus
vígjáték

Wolkens ajánlója
Tegnap "nézzünk valami romkomot" este volt, így esett a választás a Netflixen éppen népszerű Családi afférra. A történet szerint adott egy öntelt filmsztár, Chris (Zac Efron), aki minden lehetséges módon megnehezíti asszisztense, Zara (Joey King) életét, úgy, hogy végül kenyértörésre kerül a sor. Aztán váratlanul elbonyolódik a történet, és Zara nem kicsit kap sokkot, amikor exfőnökét egy ágyban találja a pasinál jóval idősebb, özvegy anyjával, Brooke-kal (Nicole Kidman)...
A forgatókönyv néhány nyilvánvaló gyenge pontja, és több kidolgozatlan részlet ellenére a helyzet az, hogy a film remekül működik. A fordulatok persze kiszámíthatóak, de ezzel nincs semmi baj, nem is az Agatha Christie-krimikkel indul egy kategóriában a film :-), a saját műfajában viszont meglepően kedves, szórakoztató és vicces. Az egyetlen, ami zavart, hogy mind a szerepet nagyon élvező Nicole Kidman, mind a nőbe beleszerető Zac Efron arca erősen plasztikázottnak/botoxoltnak tűnik, ami különösen a pasi esetében korlátozza az érzelmek megfelelő kifejezését. Hozzájuk képest a Zara nagymamáját alakító, 76 éves Kathy Bates-ből sugárzik a természetesség és az életerő, neki ez igazi jutalomjáték.
Ha egy kis kikapcsolódásra és pozitivitásra vágysz, nyugodtan válaszd a filmet.


Kinyírni a világot

akció

Wolkens ajánlója
amikor két hónapja láttuk a Majomembert, azt hittem, megvolt az év legvéresebb akciófilmje. És tessék, máris itt egy még véresebb.
Gondolkodtam azon, hogy úgy kezdjem az ajánlót, hogy "10 érv, hogy a Majomember és Kinyírni a világot ugyanaz a film", és valószínűleg ment is volna erőlködés nélkül... csak hát a helyzet az, hogy a hasonlóságok ellenére a kettő mégis más. De kezdjük azzal, miben hasonlítanak:
- a főhős névtelen
- egy diktatórikus világban akar bosszút állni az anyja gyilkosán, és erre készül gyerekkora óta
- a felkészítő mester nem riad vissza a belélegezhető drogok használatától
- hősünk ételfelszolgálóként jut be a gonosz főhadiszállására, ahol megszámlálhatatlanul sok, különböző szintű ellenséget kinyír, és...
- ... ebben segíti egy kis csapat, egészen...
- ... a liftig, ami felviszi a célszemélyhez...
- ... és közben minden eszközzel is tud sérüléseket okozni, ami keze ügyébe kerül (oké, a sajtreszelőre nem gondoltam volna, pedig baromi kreatív, ott azért az egész nézőtér egy emberként szisszent fel :-))
- utalások más filmekre, és átvett ötletek/jelenetek
Ugye, mennyire egyformának tűnik a kettő?
De van egy markáns különbség, ez pedig a hangulat. A Majomemberből sugárzik a düh meg a társadalomkritika, és humort nyomokban se nagyon tartalmaz. Ehhez képest a Kinyírni a világot helyzetkomikummal és különbözőféleképpen zakkant ellenfelekkel csillapítja a vérgőzös ámokfutást (egy az egyben, mint az Aki bújt), a társadalomkritikai vonalat meg a szatíra irányába tereli, így sokkal kevésbé vehető komolyan. Persze egyébként is nehéz komolyan venni egy olyan akcióorgiát, ahol a főhős egy géppisztolysorozattal kioszt féltucat fejlövést, miközben őt egy tucat, ellenkező irányba haladó géppisztolysorozat egyetlen lövedéke sem találja el.
Bár ez ebben a műfajban nem elvárás, két pozitívumról még szót ejtenék: meglepően jó a színészi játék, különösen a főszereplő Bill Skarsgard, aki egyetlen szót sem szól a filmben, csak a mimikájával játszik, de a többiekre sem lehet panasz. És ennek köszönhetően a lassú részek meglepően jól működnek, pedig ez általában gyenge pont szokott lenni az akciófilmekben.
Összességében hozza a film, amit ígért, de meg sem próbál több lenni. És ez jól van így. Köszönöm, ilyen lovat akartam. :-)

Raf ajánlója
Most, hogy lassan leáldozik a képregényfilmeknek, úgy néz ki, hogy a tátongó űrbe óvatosan próbálnak más zsánerek betolakodni - elnézve az idei felhozatalt, az egyik ilyen önjelölt megváltó a bosszúfilmek lehet (nem lesz - bár nagy az esély, hogy tévedek, mert Neill Marshall is jön egy ilyennel, még idén!).
Ugyanis a Boy Kills World is egy klasszikus revenge-movie, annyi "csavarral", hogy a főhős süketnéma, s végig narrálja magát két haluzás között. Alatt.
Szögegyszerű (mint általában a bosszúfilmek), bár a történetbeli csavar nagy részét már a film felénél kitaláltam, látványos (bár elfelejtették volna a parkinsonos operatőrt!), patakvéres.

Kapcsolódó ajánlók

Aki bújt
Majomember


Agymanók 2

animációs

Wolkens ajánlója
Röpke 9 évvel az első rész után megérkezett a Pixar stúdió egyik gyöngyszemének a második része... és még jobb is lett, mint az első volt! Ha láttad az elsőt, akkor kötelező, ha meg nem láttad, akkor mindkét rész kötelező. :-)

Raf ajánlója
Riley és érzelmei visszatérnek 9 év után (Ráli világában mondjuk csak 2 év telt el), de mivel beüt a pubertás, bővül az irányítópult, bővül az érzelmek tárháza is - de jajj, jön a konfliktus, majd a megoldás.
Sokkal többet nem lehet mondani az Agymanók kettőről, hiszen lényegében az első részt látjuk újra, minimális változtatással - és ez jelen esetben nem baj, hiszen a "never touch a running system" teljesen igaz. Ugyanolyan szórakoztató, vicces, kikacsintós, mindenkinek szólós -> mindenkinek ajánlósan kötelező.


A csajok háborúja

romantikus
dráma

Wolkens ajánlója
Liv (Kate Hudson) és Emma (Anne Hathaway) kislány koruk óta öribarik, és arról álmodoznak, hogy mindkettőjük esküvője júniusban lesz, a Plaza nevű... épületben? hivatalban? közintézményben? Mindegy is, a lényeg, hogy egy ott tartottnál csúcsabb esküvő már nincs is. Már éppen úgy tűnik, össze is jönnek a dolgok, mindkettőjüknek megkéri a kezét pasija, de aztán egy fatális adminisztratív tévedés miatt valamelyiküknek le kellene mondani az időpontról. Naná, hogy egyikük sem hajlandó. És innentől elszabadul a pokol, a két nő egymást túllicitálva tesz keresztbe a másiknak, mindenféle lehetséges módon, nagyjából pont úgy, ahogy az öt évvel korábbi a Bajos csajokban láthattuk. Esküvőkről lévén szó, a tétek itt nyilván nagyobbak, de ezen felül sok újdonságot nem mutat a film az elődhöz képest. Ha már (1) 2000-es évek és (2) elcseszett esküvő és (3) az egyik mellékszerepben Candice Bergen, akkor a 2002-es Sweet home Alabama, a főszerepben Reese Witherspoon-nal messze jobb választás.


A bérgyilkos, aki nem is volt

krimi
vígjáték

Wolkens ajánlója
Idén Glen Powell az, aki minden filmben IS szerepel. Az Imádlak utálni és a Twisters közé beékelődve érkezett ez a krimivígjáték, amelyben a főállásban dögunalmas filozófiaprofesszort, Garyt alakítja, aki fizetéskiegészítésként és némi adrenalinlöketért személyre szabott kamu bérgyilkosnak öltözve segít be a rendőrségnek a megbízókat elkapni, legyen szó bandavezérről vagy féltékeny férjről. Megy is minden, mint a karikacsapás... egészen addig, amíg hősünk meg nem inog, és lebuktatás helyett el nem küldi az aktuális ügyfelet, a dögös Madisont (Adria Arjona). A bonyodalmak természetesen nem váratnak sokáig magukra, és persze a fordulatok kiszámításához sem kell különösebben megtornáztatni az agyunkat.
Összességében nem rossz, de az előzetes alapján jobbat vártam, különösen a befejezés ébreszt vegyes érzéseket az emberben. Ha már minden mást megnéztél a kategória kínálatában, akkor mehet. Na jó, a Gyagyás gyilkosságon kívül minden mást. :-)

Kapcsolódó ajánlók

Imádlak utálni


Godzilla Minus One

fantasy

Raf ajánlója
Godzilla 1954-ben eredetileg a két, Japánra ledobott atombomba szimbólumaként született (és az eseményekkel való szembenézésként is). Aztán ha egy üzlet beindul: sorra születtek jobb-rosszabb (néha NAGYON rosszabb) folytatások - aztán Roland Emmerich is belefingott a nulláslisztbe, s készített egy amerikai filmet (német rendező és francia főszereplő, well - bár nála már csak Bayham képes (HA EGYÁLTALÁN) több USA-zászlót lobogtatni a filmjeiben), ami csak nevében volt Godzilla, de legalább még szar is. Fun fact: a japók ezt nem hagyták szó nélkül és a Godzilla: Final Wars-ban egy visszakezesből legyakja az igazi Nagy G az Emmerich-féle gyíkot, belepofozva a sydney-i operaházba. Aztán nemrég elkezdte a WB és a Legendary a kaijuverse-t, aminek már ki tudja hányadik installációja fut éppen a mozikban.
Aztán a japánok, mivel olyan fából faragták őket, hogy nem engedik el olyan könnyen a nemzeti kaidzsujukat, összehozták a prequel-t, a Minus 1-et.
Második világháború utolsó napjaiban egy kamikaze-pilóta berezel, s leszáll egy bázison, géphibára hivatkozva - persze a mérnökök sem teljesen hülyék, látják ám, hogy kutya baja sincsen a gépnek. Persze a henyélés és jólét sem tarthat örökké, hiszen este megjelenik a "normál" méretű Godzilla és szétkapja a bázist, a pilótát és a főmérnököt hagyva élve maga mögött tengerbe visszasasszézásakor. Koichi ezután hazatér a porig bombázott Pokióba, s próbál túlélni a szégyenével. Aztán OTT A SZÖRNY, s mivel Japánnak nincsen hadereje, csak a lakossági összefogás mentheti meg az országot. Ha egyáltalán sikerül.
Érdekes látni, hogy ahogy halivúdra ragadt a Toho stúdió filmjeiből, úgy lett ez most már visszafelé is igaz: pár dolog visszaköszön a Legendary-művekből is. Azt megjegyezném, hogy hiába kapott oszkárbácsit a vizuális effektekért, ANNYIRA nem csúcsszuper a kinézet (főleg a víz, az nagyon nem sikerült) - úgy viszont nagyon ott van, ha úgy nézed a filmet, hogy uszkve 10m USD-ből készült. Igen. 10. Millió. Dollár. USA dollár.
Abban viszont igaza van a kritikáknak, hogy az egyik legjobb Toho-godjira film (ha nem a legjobb)!
Ha szereted a klasszikus Godzilla-mozikat, akkor ezt mindenképpen látnod kell - jól néz ki, hommidzsol, társadalomkritikál, próbál szembenézni a II. vh-val is; és még a folytatást is belengeti (vagy az első, 1954-es lenne az most már? ;)).

Kapcsolódó ajánlók

Godzilla vs Kong

A cikk utoljára frissítve: 2024.09.

Vissza a lap tetejére | Vissza a nyitóoldalra

  E-mail: wolkensKUKACheatwavePONThu Copyright Wolkensdorfer Péter Utolsó frissítés: 2024.09.08.